بایگانی ژانویه, 2011

بیست روش برای تحت تاثیر قرار دادن رییس اداره

همه می خواهند به بهترین وجه در محل کار ظاهر شـوند تا اطـمینـان یـابند که پله های ترقی را طی خواهند کرد و ترفیع رتبه خواهند گرفت. در این مورد فکر کنید، چه کـاری باید بکنید تا بتوانید از سایرین جلو افتاده و نظرها را جلب کنید؟

تصور ما بر این است که برای جلو افتادن از سایرین، حتماً بـاید کارهایی عجیب و بـاورنـکردنی انجام دهیم و تا آنـجـا که مـی تـوانـیـم کار کنیم. یک نکته را برای تان بازگو میکنم، چه در زندگی خصوصی و عاطفی تان و چـه در زندگی کاریتان فقط جزئیات مهم هستند؛ این که لباس مناسب بپوشید، تیلیفون های خصوصی تان را کوتاه کنید و در کارهای گروهی شرکت کنید ممکن است بسیار موثر باشد. در اینجا به مواردی اشاره خـواهیم کرد، که با انجام آنها صد در صد مورد توجه رییس قرار خواهید گرفت.

1. ظاهرخوب داشته باشید.

2. بکس دستی با خود حمل کنید: اینکه هر روز با بکس دستی وارد و خارج شرکت شوید به دیگران این احساس را میدهد که شما در کارتان فعال هستید، حتی اگر پشت میز کارتان هم نباشید. ممکن است این بکس دستی را فقط برای حمل بعضی مواد شخصی به دست گیرید، اما تاثیر بسیار خوبی خواهد گذاشت.

3. صاف بنشینید: صاف نشستن و صاف و با غرور ایستادن علائم فیزیکی هستند که نشان می دهند شما فردی با اعتماد به نفس بالا هستید. نگذارید که دیگران شما را در حالیکه جلوی کامپیوتر خمیده اید ببینند، مگر اینکه حین اضافه کاری باشید و دیگر توانایی صاف نشستن را نداشته باشید.

4. وقت شناس باشید: هیچ کس دوست ندارد که برای کسی منتظر ایستاده شود، پس سعی کنید که همیشه سر وقت باشید. من همیشه به دوستانم می گویم انتظار نداشته باشید که زود بیایم، اما دیر هم نمی آیم. وقت شناس باشید.

5. زندگی خصوصی تان را وارد کار نکنید: کار خوبی که یک کارمند می تواند انجام دهد این است که زندگی خصوصی خود را از کار جدا کند، یعنی تا زمانی که در محل کار است کاملاً متوجه و درگیر کار باشد و وقت خود را مثلاً به تلفن های مداوم به نامزدش نگذراند.

6. نگران نباشید، خوشحال باشید: لبخند زدن را فراموش نکنید این باعث می شود که دیگران کمتر از شما شاکی باشند، به خصوص زمانی که کاری اشتباه انجام داده باشید.

7. خوب لباس بپوشید و خوشبو ظاهر شوید: همیشه با خود ساجق های نعنایی یا شانه جیبی داشته باشید که بسیار مفید است. مهم نیست دیگران چه می گویند، اما به یاد داشته باشید که مردم هنوز از روی ظاهر در مورد افراد قضاوت می کنند. پس خوب لباس بپوشید.

8. محیط کارتان را تمییز و منظم نگاه دارید: اینکه میز کارتان را همیشه منظم و تمییز نگاه دارید و همه ورق ها را سر جای خود بگذارید راه خوبی است تا به رییس خود بفهمانید که شما در همه کارها فردی منظم هستید.

9. حرف های خوب بزنید: بدانید که در مورد چه صحبت می کنید، نگاهی به روزنامه صبح بیاندازید، از پیشرفت های جدید در زمینه کاری خود آگاه شوید و بدانید که در کارتان چه می گذرد. اینکه همیشه اطلاعات خود را بیشتر کنید، در صحبت کردن شما بسیار کمک خواهد کرد. در هنگام صحبت از دستان تان هم کمک بگیرید، نترسید که هنگام صحبت کردن از دستان تان هم کمک بگیرید. حتماً لازم نیست که یک ایتالیایی باشید تا قادر به انجام این کار باشید، خیلی طبیعی رفتار کنید.

10. همیشه یک لطیفه آماده تعریف داشته باشید: اگرچه دوست نخواهید داشت که دلقک شرکت باشید، اما خوب است که در زمان مناسب جوک و لطیفه هم تعریف کنید.

11. غیبت کردن را کنار بگذارید: هرچند که ممکن است خیلی کار سرگرم کننده ای باشد، اما غیبت کردن مثل زهر کشنده می تواند کارتان را به سرعت از دست تان خارج کند. دست از این کارها برداشته و کاری به زندگی خصوصی دیگران نداشته باشید.

12. یاد بگیرید که گاهی هم لازم است حرف نزنید: گاهی اوقات بهترین و عاقلانه ترین کار این است که صبر کرده و حرفی نزنید. اگرچه وقتی حرف ارزشمند برای زدن دارید خوب است که در بحث شرکت کنید، اما اگر میخواهید مدام حرف های تکراری صد سال پیش را در یک بحث به میان بکشید، بهتر است که اصلاً چیزی نگویید. با اینکار حتی ممکن است دیگران تصور کنند که مشغول فکر کردن به حرف های آنها هستید و این خیلی خوب است و به یاد داشته باشید که در یک بحث هیچ گاه سر دیگران فریاد نزنید.

13. لاف نزنید: هیچ کس علاقه ای به افراد خود ستا و لاف زن ندارد. پس متوجه باشید که چه میگویید و مدام کارهای را که انجام داده اید را بزرگ نمایی نکنید.

14. خوب باشید و کارهای خوب بکنید.

15. اضافه کاری کنید: اگر اینکه همیشه دنبال کار بیشتر باشید و کار بیشتر از رییس طلب کنید و این برای تان به صورت عادت در بیاید، مطمئن باشید که رییس حتماً متوجه این مسله خواهد بود به خصوص زمانی که می خواهد ترفیع رتبه ای بدهد شما در ذهنش خواهید ماند. نگران پولش هم نباشید هیچ زحمتی بی جواب نمی ماند.

هیچگاه با یکی از همکارانتان وارد مسائل عاشقانه نشوید، من نمی دانم که چقدر این سکرتر جدید ممکن است جذاب باشد یا همین طور یکی از همکاران تان، اما توصیه می کنم که طرفش نروید. این ممکن است از سردردها و قلب دردهای آتی جلوگیری کند.

همیشه کنترل خود را در دست داشته باشید، نمی گویم باید در بحث با همکاران تان اصلاً ناراحت یا نگران نباشید، می گویم هیچ گاه کنترل خود را از دست ندهید. این باعث می شود که زیر دستان تان احترام بیشتری برایتان قائل شوند و بالا دست تان هم تحت تاثیر قرار خواهد گرفت.

16. مراقب باشید که چه سایت های را در اینترنت بررسی می کنید: بدانید که در محیط کار همیشه باید به فکر کار باشید. پس حتی در زمان بیکاری تان هم نباید خود را مشغول بازرسی سایت های نا مربوط کنید.

17. با همکاران تان خوش رفتار باشید: نباید بیش از حد فضول جلوه کنید، اما به یاد داشتن تاریخ تولد و آخرین خبرها در مورد همکاران تان بسیار خوب خواهد بود و آنها را به شما علاقه مند خواهد کرد.

18. گاهی یک رهبر باشید: از اینکه در مواقع خاص پست رهبری بگیرید واهمه نداشته باشید. وقتی یکی از همکاران قدیمی در حال بازنشست شدن است، یک مهمانی خداحافظی برای او ترتیب دهید و همیشه برای این کارها داوطلب باشید و با اینکار دیگران به سرعت به شما علاقه مند خواهند شد.

19. به قوانین و سیاست های شرکت احترام بگذارید: همیشه در هر شرکتی یک تعداد قانون وجود دارد که کارکنان همه موظف به اطاعت از آن هستند. پس به یاد داشته باشید که هیچگاه قوانین شرکت را زیر پا نگذارید.

20. یک کار خوب: همیشه جزئیات هستند که تصویر بزرگ را می سازند. با رعایت کردن این موارد کوچک، خواهید توانست که تصویر خود را نزد رییس و همکاران تان هر چه بهتر کنید، پس با هوش باشید تا به روی زینه ای ترقی پا بگذارید!